SUPETAR A OSTROV BRAČ

8 MESIACOV NEVŠEDNÝCH ZÁŽITKOV

SEZÓNA NA BRAČI

Turistická sezóna sa zvyčajne začína veľkonočnými sviatkami, kedy je na ostrove už veľmi príjemné jarné počasie. Jar na Brači nadchne predovšetkým milovníkov turistiky, cyklistiky a mimoriadne pestrej flóry. V apríli a v máji kvitne nespočet kvetov, ktoré v iných ročných obdobiach neuvidíte. Teploty vzduchu dosahujú príjemných 18 až 22 stupňov, na plážach sa už dá príjemne opaľovať a aj teplota mora je vhodná pre otužilejších plavcov.

Jún alebo september sú svojimi teplotami, priaznivejšími cenami ubytovania a pokojnejšou atmosférou vhodné najmä pre rodiny s menšími deťmi. Alebo pre ľudí vyhľadávajúcich kľudnejšiu dovolenku.

Hlavná turistická sezóna – mesiace júl a august ponúka teplé more, široké spektrum športového vyžitia, rôzne kultúrne podujatia a zábavu pre deti, mládež i dospelých.

Záver sezóny – október a prvá polovica novembra prekvapí ešte stále príjemne teplým morom a opäť nižšími cenami ubytovania. Nevšedným zážitkom je olivobranie (tzv. Berba), ktorá má na Brači podobne významnú tradíciu ako napríklad naše vinobranie. V tomto období je najvhodnejšie navštíviť aj Split s jeho povestným Diokleciánovým palácom a ďalšími nádhernými pamiatkami.

PREZRIEŤ APaRTMÁNY

NAJVÄČŠIE A HLAVNÉ MESTO OSTROVA BRAČ

SUPETAR

Supetar je najlepšie prepojený s pevninou početnými trajektami v priebehu celého dňa, od včasného rána až do polnoci. Mestečko svojím návštevníkom poskytuje množstvo praktických služieb i turistického vyžitia.

Nachádza sa tu poliklinika, banky, supermarkety, rôzne obchody i menšie butiky, množstvo kaviarní a reštaurácií. Supetar sa tiež môže pýšiť najvyšším počtom krásnych pláží zo všetkých letovísk na ostrove. Zaujímavé je aj vodné športové vyžitie, aqua park, veľký tobogán a množstvo iných atrakcií, hlavne pre rodiny s deťmi. Supetar je TOP family friendly destinácia, ale samozrejme poskytuje aj atraktívne letné podujatia pre mladých návštevníkov, ako je množstvo koncertov, filmový festival, karneval a podobne.

V období mimo hlavnej sezóny je príjemnou destináciou pre športovcov, cyklistov a seniorov, túžiacich po kľudnejšej dovolenke. Vďaka svojej pozícii hlavného mesta ostrova, ale ani mimo sezóny nepôsobí ospalým dojmom.

PREZRIEŤ APaRTMÁNY

NAJVÄČŠÍ A NAJZELENŠÍ DALMÁTSKY OSTROV

BRAČ

Najväčší a najzelenší dalmátsky ostrov, s nádychom histórie v tieni olivovníkov.

Vďaka svojej rozlohe, počtu letovísk a rozvinutému turizmu, má Brač skvelé spojenie s pevninou a okolitými ostrovmi. Trajektami alebo katamaránmi sa z neho dostanete nielen do Splitu, ale aj na do Starého Gradu na Hvare, do Komiže na Vise, do Dubrovníka alebo na Korčulu.

Morfológia ostrova a početné cyklistické trasy potešia milovníkov horských i cestných bicyklov. Na legendárnej pláži Zlatni Rat, asi 40 km od Supetaru, si zase prídu na svoje milovníci Windsurfingu.

Na Brači nájdete mnoho zaujímavých historických pamiatok a je tiež preslávený svojím olivovým olejom. Na celom ostrove sa v olivových sadoch pestuje asi milión olivovníkov, niektoré dosahujú naozaj úctyhodný vek. Cyklotúry alebo prechádzky pomedzi olivové háje sú jedinečným zážitkom.

Labužníci ocenia široký výber kvalitných reštaurácií, možnosti degustácie vín, alebo olivového oleja, lokálnych syrov a povestnej bračskej jahňaciny.

Brač je najzelenší a najhornatejší stredo-dalmátsky ostrov a vrch Vidova Gora je najvyšším vrcholom ostrovov chorvátskeho pobrežia. Poskytuje nádherné panoramatické výhľady. Na ostrove sa nachádza aj medzinárodné letisko, zabezpečujúce v lete spojenie do niekoľkých destinácii.

Múzeum ostrova Brač, múzeum olivového oleja, krásne kamenné kostoly, staré paláce, kamenárske dielne, umelecké galérie,… to všetko poteší aj milovníkov histórie a umenia.

PREZRIEŤ APArTMÁNY

Zapíšte sa do odberu noviniek

A nenechajte si ujsť zvýhodnené cenové ponuky a novinky o Villa Grdelina